Reisiinfo eriteade: piirikontroll taastub alates 17. märtsist

Täna varahommikul otsustas valitsuskabinet, et seoses koroonaviirusest tingitud eriolukorraga taastatakse 17. märtsist 2020. aastal piirikontroll ning alates samast kuupäevast peavad kõik Eestisse sisenejad jääma kaheks nädalaks isolatsiooni.

Vaata kindlasti ka reisihoiatust

Valitsuse praegune otsust tähendab, et isolatsiooni tuleb jääda kõigil reisilt saabuvatel inimestel sõltumata, millisest piirkonnast saabutakse. Olukord maailmas muutub kiiresti, järjest suurem osa riike kehtestab lühikese etteteatamisega liikumispiiranguid ning katkevad transpordiühendused. Selle tulemusel ei saa osadesse riikidesse enam siseneda või väljuda või võib sattuda isolatsiooni.

Eksisteerib oht, et reisilt ei ole võimalik enam saada tagasi. Kuna erimeetmeid rakendavate riikide arv muutub kiiresti, hoiatame ka teistesse riikidesse reisimise eest. Paljud lennujaamad võivad kehtestada ka transiidikeelu, isegi kui need lennujaamad pole kriisipiirkondades.

Palume ettevõtetel tõsiselt kaaluda kõikide väljuvate reiside peatamist ja juba reisil olevate inimeste tagasitoomist.

Kust saavad reisijad abi?

Esmalt loe korduma kippuvaid küsimusi reisijale ja ettevõtjale

Reisijad saavad teiste riikide piirangute kohta rohkem infot Välisministeeriumi Reisi Targalt veebist, kust leiab ka konsulaarabi kontaktid ning ööpäevaringse abitelefoni kontaktid.

15. märtsil kella 12.00-18.00 ning edaspidi tööpäevadel kella 9.00-18.00 on täiendavalt küsimusteks avatud ka Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti infoliin 620 1707.

 

 

Tagasi